Presťahovať sa do domu či bytu, v ktorom je schodisko, nie je nič výnimočné. Množstvo bytov či domov má aj balkóny, a tie, rovnako ako schody, musia mať zábradlie. Bezpečné chodenie po schodisku alebo posedenie na balkóne je základom ochrany zdravia užívateľa nehnuteľnosti.
Pri navrhovaní a projektovaní stavieb sa okrem základných proporcií budovy riešia aj doplnkové prvky, ktoré sú jej súčasťou, napríklad typ a štýl zábradlí na schodoch či balkónoch, takisto sa navrhuje aj materiál, z ktorého sa vyrobia. V súčasnosti sa do popredia dostal nerez, pretože je elegantný, tvárny, nadčasový a tiež na pohľad luxusný. Dokáže sa zladiť s každým architektonickým štýlom, dá sa povedať, že aj pre už fungujúci interiér je prínosom, pretože doň vnesie svetlý bod a prvok, ktorý ho oživí.
Nerez je vďačný materiál, je možné z neho vyrobiť takmer čokoľvek, má luxusný lesk a je estetickým vkladom do každého interiéru, ale do vonkajšieho prostredia. Zábradlia sa z neho vyrábajú veľmi často a využívajú ho aj architekti a projektanti, pretože je nadčasový, nerezové zábradlie má dlhú životnosť a jeho údržba je celkom jednoduchá a nenáročná. Oceľ treba len poutierať vlhkou handričkou, aby sme zotreli nánosy prachu a špiny a následne preleštiť špeciálnym prípravkom na nerez.
Zábradlie môže byť zostavené zo stĺpikov, pričom nosnú konštrukciu tvoria hrubšie stĺpiky a tenšie vypĺňajú priestor medzi nimi, ich vzdialenosť je daná normou. Nerez je veľmi dobre kombinovateľný aj s inými materiálmi, napríklad s drevom alebo sklom. A práve sklo sa využíva na vyplnenie priestoru medzi nosnými stĺpikmi, používa sa len bezpečnostné, povrchová úprava môže byť rôzna, od číreho skla cez matné, pieskované, s grafickou fóliou či potlačou priamo na sklo. Z dreva sa potom vyrobí madlo, ktoré je súčasťou zábradlia.
Každý, kto chce mať dokonalý, moderný a esteticky vyvážený interiér, dá zelenú nerezu, pretože dlho vydrží v rovnakom stave, je elegantné a nemusíte ho povrchovo upravovať ako si to vyžaduje napríklad drevo.